Technologie

“Niezwykłe połączenie, technologicznych innowacji, najwyższej jakości materiałów oraz bogatego doświadczenia rymarskiego”


Prestige Italy od samego początku działalności kładzie szczególny nacisk na innowacyjność oraz jakość swoich produktów. Opracowane technologie są poprzedzone szczegółowymi badaniami oraz wieloletnim doświadczeniem rymarskim. Uważnie słuchamy potrzeb jeźdźców i wymogów nowoczesnych koni sportowych.


Terlice

Siodła Prestige Italy w zależności od modelu mogą być skonstruowane na jednym z czterech rodzajów terlic. Każda z terlic ma odmienną charakterystykę, więc każdy jeździec jest w stanie dobrać model o charakterystyce dopasowanej do jego potrzeb. Terlice stanowiące serce każdego siodła, bezpośrednio wpływają na komfort i odczucia płynące z jazdy.

Czytaj dalej…


Panele

Panele siodła odpowiedzialne są za dystrybucję ciężaru jeźdźca na grzbiecie konia. Jest to jedna z podstawowych funkcji siodła, dlatego poświęciliśmy wiele czasu na opracowanie najefektywniejszych rozwiązań. Oferujemy panele w trzech wersjach, dopasowanych do stylu użytkowania konia oraz zapotrzebowania różnych grup jeźdźców.

Czytaj dalej…


Skóra

Zastosowana do produkcji siodła skóra wpływa nie tylko na walory estetyczne, ale przede wszystkim na użytkowe takie jak przyczepność oraz trwałość. Wiemy jak duże znaczenie ma zastosowana skóra a przede wszystkim jej jakość, dlatego też skóra, którą używamy do produkcji pochodzi jedynie ze sprawdzonych źródeł i przechodzi na każdym etapie rygorystyczne kontrole jakości, tak aby oddać w Państwa ręce produkt o niezrównanej jakości.

Czytaj dalej…