Panele w siodłach Prestige

Panele wełniane

”Miękkość i możliwość adaptacji”

Panele wełniane są rozwiązaniem dedykowanym dla jeźdźców poszukujących miękkiego i możliwego do modyfikowania w miarę potrzeb siodła. Panele te są ręcznie wypychane przez naszych rymarzy materiałem Dacron. To pozwoliło na stworzenie dwóch modeli paneli z wypełnieniem wełnianym. Stworzyliśmy panele klasyczne oraz wykonane metodą X-Technology, której celem jest zagwarantowanie swobody ruchu i zapobieganie zbytniemu naciskowi jeźdźca na tylne rejony grzbietu konia. Klasyczna wersja paneli jest wyłożona specjalnym filcem, a następnie wypełniona syntetycznym  materiałem Dacron, który jest bardzo wytrzymały i łatwy w formowaniu pożądanego kształtu. Natomiast panele wykonane w technologii X są wyłożone mieszanką syntetycznej i elastycznej powłoki w kształcie plastra miodu połączonej z warstwą miękkiej gumy. Pozostała przestrzeń jest wypełniona materiałem Dacron, który stosujemy do wypełniania paneli klasycznych. Panele wykonane w X-Technology wykazują wszystkie zalety paneli klasycznych, ale są przy tym bardziej komfortowe oraz lżejsze co przekłada się na wagę całego produktu.


Panele lateksowe

„Wygoda i uniwersalność”

Panele lateksowe są doskonałym rozwiązaniem dla jeźdźców, którzy poszukują paneli wygodnych, zapewniających wysoką wydajność, które wymagają minimalną ilość obsługi. Panele lateksowe są wypełniane poliuretanem, który jest materiałem niezbijającym się i nie zmieniającym swoich właściwości w trakcie użytkowania produktu. Potwierdzeniem tych właściwości jest fakt, że poliuretan jest stosowany na szeroką skalę w przemyśle motocyklowym, gdzie wykorzystuje się go z uwagi na fakt utrzymywania swoich właściwości fizycznych bez względu na upływ czasu.


Personalizacja paneli

Każdy jeździec może spersonalizować panele w swoim siodle zgodnie z potrzebami. Obydwa typy paneli zarówno lateksowe i wełniane mogą być stworzone w wersji Shoulder Free (wolna łopatka), która polega na zredukowanej grubości paneli w części łopatkowej oraz mięśni przylegających do niej. Również dostępnymi opcjami wypełnienia są dla paneli wełnianych: ½ wypełnienia, wypełnienie standardowe, +1 cm oraz +2 cm w tylnej części paneli. Dla paneli wypełnionych lateksem dostępne są opcje: ½ wypełnienia, standardowe wypełnienie oraz +1,5 cm w ich tylnej części.