Saddle fitting

„Dobrze dopasowane siodło jest jednym z głównych czynników wpływających na przepływ informacji między koniem a jeźdźcem”

Usługa saddle fittingu ma na celu dopasowanie kształtu paneli siodła, dobór odpowiedniego rozstawu łęku do budowy anatomicznej grzbietu konia oraz długości bądź projekcji tybinek, wielkości bloków w celu dopasowania siodła do budowy jeźdźca. Nieprawidłowo dopasowane siodło, rozkłada ciężar jeźdźca w nieodpowiedni sposób tworząc obszary o zbyt dużym nacisku co skutkuje utratą balansu siodła. Sprawia to, że jazda w takim siodle jest niekomfortowa, nie pełni ono przy tym należycie swojej funkcji, jednakże przede wszystkim jest to bardzo szkodliwe dla konia. Koń staje się mniej chętny do współpracy, po dłuższym czasie używania takiego siodła może powodować obtarcia i ból grzbietu, a w perspektywie długofalowej może skutkować zmianami zwyrodnieniowymi zupełnie wykluczając konia z użytku sportowego. Dopasowane siodło jest gwarancją komfortu i osiągnięcia pełnej wydajności.

Jak przebiega realizacja usługi?

Specjalista Prestige Italiy przeprowadza z Państwem wywiad dotyczący  preferencji jeździeckich oraz oczekiwań jakie mają Państwo w stosunku do siodła, uwzględniając przy tym Państwa budowę anatomiczną, uprawianą dyscyplinę oraz stopień zaawansowania treningów. Następnie niezbędna jest wizyta specjalisty w miejscu pobytu konia w celu ściągnięcia niezbędnych miar systemem pomiarowym Prestige Italy. Na podstawie uzyskanych informacji i pomiarów, saddle fitter przedstawia Państwu ofertę siodeł, wraz z optymalnymi dla Państwa potrzeb parametrami,  a następnie na podstawie ściągniętych miar Państwa siodło zostanie dopasowane do budowy anatomicznej konia w celu uzyskujania punkt równowagi na jego grzbiecie i optymalnego rozłożenia ciężaru jeźdźca na jak największej powierzchni.

W przypadku siodeł nowych

Czas realizacji usługi wynosi ok. 3 do 8 tygodni (w okresie letnim do czasu usługi należy doliczyć ok. 4 tygodni co jest związane z zamknięciem fabryki w okresie letnim).

Po otrzymaniu gotowego siodła z fabryki, jest ono ponownie poddawane  kontroli pasowności u nas w siedzibie firmy. Produkt jest następnie wysłany na koszt zleceniodawcy za pobraniem lub po uprzedniej wpłacie.

W przypadku siodeł używanych

Czas jest zależny od aktualnej ilości zleceń oczekujących w kolejce do realizacji.

Cennik usługi

Cena usługi jest zależna od miejsca pobytu konia. Dla siodeł nowych koszt usługi jest niższy o 50% od ceny standardowej. Usługa jest dedykowana jedynie dla siodeł Prestige Italy albo Appaloosa.

Poniższa mapa prezentuje ceny usługi w zależności od miejsca pobytu konia oraz regulamin usługi.