O nas

Historia firmy

Prestige Italia

40 lat doświadczenia w tworzeniu siodeł w zupełnie unikalnym stylu

Obecnie nazwa Prestige natychmiast przywołuje na myśl innowacyjne siodła dla koni, jednakże kiedy rozpoczynaliśmy naszą działalność w 1974 roku nasza marka nazywała się Appaloosa a wszystko zaczęło się z zamiłowania rodziny Stocchetti-Rasia do jeździectwa. W tamtym czasie najbardziej uznawani rymarze pochodzili z Niemiec a Włochy nie miały żadnej tradycji związanej z produkcją siodeł. Odrzuciliśmy techniki wykorzystywane w manufakturach aby stworzyć siodła wyjątkowe i zachwycające, które mogły wpłynąć korzystnie zarówno na jeźdźca ale przede wszystkim na konia.

  • 1974 – Powstanie marki pod nazwą Appalossa w Quargnenta
  • 1992 – Zmiana nazwy z Appaloosa na Prestige
  • 2006 – Wielkie otwarcie siedziby Prestige w Trissino

„Nasze pierwsze siodło, innowacyjne zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.”

Siodło głównym elementem odpowiadającym za kontakt jeźdźca z koniem, dlatego też od początku postanowiliśmy stworzyć produkt innowacyjny, który będzie godził oczekiwania zarówno jeźdźca jak i konia. Terlice drewniane, które są używane do teraz zmieniają swoją charakterystykę na przestrzeni lat. My poszukiwaliśmy materiału, który będzie zarówno elastyczny ale nie będzie zmieniał kształtu z biegiem czasu. Jedynym rozwiązaniem było przyjęcie nowego podejścia. Po wielu próbach, rozwiązaliśmy problem stworzenia terlicy o tych parametrach, stosując nylonową terlicę wzmocnioną włóknami szklanymi. Skupiliśmy się także na badaniach w kwestii wykończeń. Tradycyjne angielskie skóry, które są bardzo dobrym produktem były przeznaczane do produkcji siodeł, jednakże miały również wady. Musiały być rozjeżdżane dopóki nie uzyskały swojej charakterystyki. Również w tym przypadku postanowiliśmy się wyłamać od tradycji i zacząć używać nie mniej zachwycającego a znacznie miększego materiału jakim są skóry Szwajcarskie. W końcu stworzyliśmy nasze pierwsze siodło w 1977 roku i od tego czasu wszystko uległo zmianie w jeździeckim przemyśle siodeł.

 „Zupełnie inne podejście, od samego początku do dnia dzisiejszego”

W latach 70’ zostaliśmy pionierami w dziedzinie syntetycznych włókien stosowanych w terlicach, w latach 80’ zostaliśmy pierwszym włoskim wystawcą na targach w Kolonii, wydarzenia które pomogło nam się wzbić na europejski poziom. W tym czasie nasze siodła wyróżniały się nie tylko dzięki selekcjonowaniu innowacyjnych materiałów do produkcji, ale także dzięki innym detalom, takim jak ciemny brązowy kolor skóry, dystyngowana cecha, która stała naprzeciw do zazwyczaj wybieranych przez europejskich siodlarzy, skór jasnych. Również, aby uczynić je jeszcze bardziej wyjątkowymi zdecydowaliśmy się na dodanie możliwości personalizowania koloru szyć i zdobień. Nasze innowacyjne myślenie doprowadziło nas nawet do stosowania surowej skóry do zabezpieczania tylnego łęku przed uszkodzeniami. Tak wiele detali, które przyczyniały i wciąż wpływają na wyjątkowość naszych produktów.