Ujeżdzeniowe

Wyświetlanie 1–12 z 33 wyników

 • SIODŁA UJEŻDŻENIOWE X D2SIODŁA UJEŻDŻENIOWE X D2
  0 out of 5

  SIODŁA UJEŻDŻENIOWE X D2

  Infolinia: 606 914 300
  Siodło Prestige Italy X D2 jest następcą dobrze znanego modelu D1. X D2 posiada nowe, głębsze siedzisko dające uczucie bliższego kontaktu z koniem, a przy tym nie krępujące ruchów jeźdźca. Szersza niż w większości modeli ujeżdżeniowych jest, również podstawa siodła. Terlica została wykonana w technologi X-Tree i posiada w swojej budowie specjalną membranę elastyczną, której zastosowanie przekłada się na lepsze dopasowanie kształtu do budowy anatomicznej jeźdźca, a także na amortyzację ruchów konia.Model ten jest wyposażony w panele o anatomicznym kształcie, zapewniające swobodny ruch mięśni grzbietu konia w rejonie trapeziusa. Model X D2 jest dostępny w trzech rozmiarach rozstawu łęku:
  • S - rozstaw do 33,
  • M - rozstaw od 33 do 35,
  • L - rozstaw powyżej 35.
  21 790,00 
 • SIODŁO PONY LUCKY DRESSAGE IDOL
  0 out of 5

  SIODŁO PONY LUCKY DRESSAGE IDOL

  Infolinia: 606 914 300
  Lucky Dressage Idol to zmodyfikowany model jednego z najpopularniejszych siodeł pony na rynku, stworzony z myślą o młodych jeźdźcach, którzy oczekują od siodła odpowiedniego wsparcia w utrzymaniu optymalnej pozycji. Tybinki w modelu Idol są cieńsze niż w standardowej wersji dla osiągnięcia smuklejszego wyglądu. Siodło jest podszyte oliwioną skórą bydlęcą dla poprawy komfortu użytkowania oraz zredukowania efektu "ślizgania" się na siodle. To szczególnie ważna cecha siodła dla młodych jeźdźców z krótszymi nogami. Przednie bloki są mocowane na rzepy, dzięki czemu można łatwo regulować ich rozstaw. Siedzisko oraz tybinki są wyściełane miękką gumą, która amortyzuje siłę uderzeń. Panele zostały skrócone dla zapewnienia większej swobody ruchów kuca w obrębie łopatek i pozostałych mięśni grzbietu oraz poszerzone w celu bardziej równomiernego rozłożenia siły nacisku na grzbiet konia. Przystuły typu "V" zastosowane w siodle Lucky Dressage Idol świetnie sprawdzą się u koni małych oraz bardziej okrągłych koni. Siodło dostępne jest w rozmiarze 16". Panele wypełnione są materiałem Dacron przypominającym wełnę.
  8 290,00 
 • SIODŁO UJEŻDŻENIOWE ACADEMY D
  0 out of 5

  SIODŁO UJEŻDŻENIOWE ACADEMY D

  Infolinia: 606 914 300
  Prestige Italy ACADEMY stworzono przy współpracy Imke Schellekeus Bartels, która jest medalistką Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Wykorzystano przy jego budowie parę technicznie zaawansowanych rozwiązań, które wpływają na poprawienie komfortu jeźdźca oraz konia. Specjalne wypełnienie siedziska gwarantuje dużą miękkość i podatność, natomiast wyprofilowany anatomicznie kształt łęku zapewnia poczucie bliskiego kontaktu z koniem. Siedzisko jest także trochę zwężone przez co, jeszcze lepiej usadza jeźdźca po jego środku i zapewnia idealną równowagę. Ponadto model Academy został wyposażony w nowoczesne bloki udowe o anatomicznym kształcie, które mocowane są na rzep, co umożliwia ich dostosowanie do własnych potrzeb. Do wypełnienia poduszki klinowej wykorzystano wełnę termoaktywną.  Zastosowanie większego rozstawu paneli bardzo pozytywnie wpłynęło na rozłożenie ciężaru na mięśniach grzbietu. Poduszka w obszarze łopatki została anatomicznie wyprofilowana, co w połączeniu ruchomym zamocowaniem przystuł (układ V) gwarantuje swobodną pracę łopatki i zmniejsza ucisk klatki piersiowej konia.Wersja D została wykonana ze skóry cielęcej.
  10 900,00 
 • SIODŁO UJEŻDŻENIOWE DOGE CLASSICSIODŁO UJEŻDŻENIOWE DOGE CLASSIC
  0 out of 5

  SIODŁO UJEŻDŻENIOWE DOGE CLASSIC

  Infolinia: 606 914 300
  Model DOGE CLASSIC jest głębokim i dobrze usadzającym siodłem ujeżdżeniowym. Siodło zostało stworzone z wykorzystaniem technologii swobodnej łopatki (tzw. Free Shoulder), która zapewnia swobodny ruch kości łopatkowej oraz mięśni do niej przynależących. Model ten posiada miękkie siedzisko pokryte antypoślizgową skórą cielęcą. Tybinki stworzono z niezwykle wytrzymałej i odpornej na wytarcia skóry bydlęcej. Bloki przednie zapewniają bardzo dobre podparcie w trakcie jazdy, natomiast panele usadzają jeźdźca blisko konia. Model DOGE jest znacznie krótszy od swojego pierwowzoru. Siodło występuje w dużej gamie rozmiarów co pozwala na doskonałe dopasowanie do potrzeb jeźdźca oraz konia.
  11 900,00 
 • SIODŁO UJEŻDŻENIOWE ICELAND D1
  0 out of 5

  SIODŁO UJEŻDŻENIOWE ICELAND D1

  Infolinia: 606 914 300
  Model Prestige Italy ICELAND D1 jest siodłem ujeżdżeniowym wyposażonym w miękkie siedzisko i zaokrąglony łęk. Model ten charakteryzuje się, również dwoma pierścieniami w kształcie litery "D". Dzięki wykończeniu w skórze cielęcej model D1 cechuje się bardzo dobrą przyczepnością. Jest to siodło szczególnie polecane dla krótkich koni.
  18 090,00 
 • SIODŁO UJEŻDŻENIOWE OPTIMAX CLASSIC LUXSIODŁO UJEŻDŻENIOWE OPTIMAX CLASSIC LUX
  0 out of 5

  SIODŁO UJEŻDŻENIOWE OPTIMAX CLASSIC LUX

  Infolinia: 606 914 300
  Optimax Classic LUX - jest wersją siodła ujeżdżeniowego Optimax zbudowana na standardowej terlicy, charakteryzuje się bardziej minimalistyczny wyglądem i charakterystyką nawiązującą do modelu klasycznego siodła Optimax. Panele w tym modelu są takie same jak w wersji X-Optimax, czyli zostały wyprofilowane anatomicznie i zapewniają maksymalny komfort dla mięśni łopatek. Siodło pasuje idealnie na konie o różnej budowie i jest polecane dla koni mocniej wykłębionych.Wersja LUX została wykonana ze specjalnej mieszanki skór, która zapewnia bardzo dużą wytrzymałość i miękkość wpływającą na przyczepność jeźdźca w siodle.
  13 500,00 
 • SIODŁO UJEŻDŻENIOWE OPTIMAX DSIODŁO UJEŻDŻENIOWE OPTIMAX D
  0 out of 5

  SIODŁO UJEŻDŻENIOWE OPTIMAX D

  Infolinia: 606 914 300
  Prestige Italy OPTIMAX D jest dobrze usadzającym i głębokim modelem ujeżdżeniowym, wyposażonym w duże bloki kolanowe. Jest to siodło bardzo precyzyjne. W całości zostało wykończone z najwyższej jakości skóry cielęcej. Charakteryzuje się wygodnym siedziskiem, które wypełniono podwójnym lateksem. Nowa konstrukcja łęku oraz mocowania przystuł zapewnia sporą swobodę pracy łopatki oraz przynależnej do niej muskulatury. Dokładnie wyznaczony punkt ciężkości zapewnia jeźdźcowi zajęcie właściwej pozycji. Nieduże poduszki posiadające wypełnienie z wełny termoaktywnej, gwarantują uczucie bliskiego dosiadu i doskonale amortyzują wszelkie drgania. Poduszki mają ok. 6 cm odstępu względem siebie, dzięki czemu nie ograniczają swobody ruchu kręgosłupa i nie wywierają zbędnego nacisku na obszar do niego przylegający.Wersja D została wykonana ze skóry cielęcej.
  16 990,00 
 • SIODŁO UJEŻDŻENIOWE PASSION DRESSAGE D LATEXSIODŁO UJEŻDŻENIOWE PASSION DRESSAGE D LATEX
  0 out of 5

  SIODŁO UJEŻDŻENIOWE PASSION DRESSAGE D LATEX

  Infolinia: 606 914 300
  Prestige Italy Dressage Dream jest jednotybinkowym, bardzo kontaktowym siodłem ujeżdżeniowym. Model ten został wyposażony w głębokie siedzisko oraz nowy kształt przedniego bloku. Dressage Dream wykończono w wysokiego gatunku, włoskiej skórze cielęcej o zwiększonej wytrzymałości. Wypełnione lateksem panele są skonstruowane tak aby zapewniać uczucie bliskiego dosiadu tzw. close contact. Model ten charakteryzuje się bardzo dobrą pasownością i doskonale leży na okrągłych koniach, jak również tych słabiej wykłębionych, które zsuwają siodło na łopatki. Nowoczesne mocowanie przystuł zmniejsza ucisk w rejonie łopatek oraz mięśni nośnych, dzięki czemu wspierany jest rozwój muskulatury konia.Wersja D zostałą wykończona w skórze cielęcej. Panele w prezentowanym modelu mają wypełnienie lateksowe.
  12 490,00 
 • SIODŁO UJEŻDŻENIOWE PASSION DRESSAGE D STUFFEDSIODŁO UJEŻDŻENIOWE PASSION DRESSAGE D STUFFED
  0 out of 5

  SIODŁO UJEŻDŻENIOWE PASSION DRESSAGE D STUFFED

  Infolinia: 606 914 300
  Prestige Italy Dressage Dream D jest jednotybinkowym, niezwykle kontaktowym siodłem ujeżdżeniowym. Model ten cechuje głębokie siedzisko i nowy kształt przedniego bloku. Zostało wykonane z włoskiej skóry cielęcej, bardzo wysokiej jakości charakteryzującej się zwiększonymi parametrami wytrzymałościowymi. Posiada panele wełniane typu "close contact". Dressage Dream doskonale sprawdza się na wszystkich rodzajach grzbietów. Bardzo dobrze leży na okrągłych koniach, jak również tych słabo wykłębionych mających tendencję do zsuwania siodła na łopatki. Nowe rozwiązanie mocowania przystuł zapewnia zmniejszenie ucisku w rejonie łopatek oraz okolicznych mięśni nośnych. Dzięki temu siodło sprzyja ich rozwojowi.Wersja ta posiada wełniane wypełnienie paneli i zostało wykończone skórą cielęcą.
  12 490,00 
 • SIODŁO UJEŻDŻENIOWE ROMA DRESSAGE
  0 out of 5

  SIODŁO UJEŻDŻENIOWE ROMA DRESSAGE

  Infolinia: 606 914 300
  Prestige Italy Roma Dressage jest siodłem ujeżdżeniowym posiadającym miękkie, głębokie siedzisko, pokryte skórą cielęcą. Tybinki wraz z anatomicznie wyprofilowanymi blokami zostały wykonane z niezwykle wytrzymałej i odpornej na wycieranie skóry bydlęcej. Jest to model dobrze usadzający dedykowany dla wszystkich jeźdźców ujeżdżeniowych. Siodło jest dostępne szerokiej gamie rozmiarów zarówno dla jeźdźca jak i konia.
  9 690,00 
 • SIODŁO UJEŻDŻENIOWE SALAMANCA
  0 out of 5

  SIODŁO UJEŻDŻENIOWE SALAMANCA

  Infolinia: 606 914 300
  Prestige Italy SALAMANCA jest siodłem ujeżdżeniowym stworzonym z myślą o koniach hiszpańskich, andaluzyjskich oraz Lusitano. Panele o oryginalnym wzornictwie, umiejscowiono z przodu w celu zapewnienia swobody dla kłębu konia oraz jego grzbietu. Model ten doskonale sprawdza się na muskularnych koniach. Komfort oraz parametry techniczne są przeniesione z modelu D1. Tybinki w tym modelu zostały zrobione z jednego płata skóry cielęcej.
  12 500,00 
 • SIODŁO UJEŻDŻENIOWE TOP DRESSAGE
  0 out of 5

  SIODŁO UJEŻDŻENIOWE TOP DRESSAGE

  Infolinia: 606 914 300
  Siodło Prestige Italy Top Dressage charakteryzuje się bardzo miękkim i głębokim siedziskiem. Ponadto zostało wyposażone w duże bloki kolanowe i poduszkę klinową, wypełnioną wełną termoaktywną, przez co doskonale rozprowadza ciężar w rejonie położonym z dala od kręgosłupa. Takie rozwiązanie gwarantuje, również doskonałe parametry amortyzacyjne. Siodło zostało wykończone bardzo wytrzymałą skórą bydlęcą.
  11 590,00