Jak powstają siodła Prestige?

Bezkompromisowa jakość i precyzja wykonania, która daje Ci pewność w każdej sytuacji i pomaga wydobyć maksymalny potencjał.

Produkcja siodła jest skomplikowanym i wymagającym procesem. Każdy pojedynczy egzemplarz ma dla nas taką samą wartość i wkładamy w jego stworzenie całe nasze zamiłowanie, wiedzę oraz rymarskie umiejętności. Siodła przechodzą szczegółową kontrolę na każdym etapie ich tworzenia. Musimy być pewni, oddając je w Twoje ręce, że są one najwyższej, bezkompromisowej jakości.


Kontrola siodla

Wybór i cięcie skóry

Wszystko zaczyna się od starannego wyboru skóry w od zaufanych garbarni pracujących zgodnie z naszymi wytycznymi i wysokimi standardami. Kontroli poddawane są miejsca przechowywania skóry podczas wysyłki. Każdy kawałek przed dalszą obróbką jest przez nas sprawdzany pod kątem rys i odbarwień. Tylko materiały, które przeszły wszystkie etapy kontroli mogą zostać pocięte i przekazane do następnego procesu produkcyjnego.


Przetwarzanie i pakowanie

Pocięte skóry są przez nas ponownie sprawdzane kawałek po kawałku, aby wykluczyć wszystkie niedoskonałości, które mogłyby zostać pominięte na wcześniejszych etapach kontroli. Skóry, które przejdą ten etap kontroli są dopuszczone do kolejnego etapu produkcyjnego. Przejawiamy taką samą dbałość podczas pakowania, który jest w naszej firmie procesem specjalnie zaprojektowanym i dającym się zmierzyć na każdym etapie.


Łączenie i szycie

Ostatnim etapem narodzin siodła jest łączenie poszczególnych elementów ze sobą siodła oraz ich szycie, które wykonywane jest ręcznie przez naszych rymarzy zgodnie z włoską tradycją produkcyjną. Ostatnią czynnością są kończące przeszycia za pomocą specjalnie zakrzywionej igły, która pozwala na wykonanie precyzyjnych łączeń. Siodło jest w tym momencie gotowe. Każde z nich jest wyjątkowe, charakteryzuje się zachwycającym wyglądem oraz przyjemną w dotyku fakturą.