Nowe siodła zbudowane na terlicach CPS

Nowe siodła zbudowane na terlicach CPS

CPS (Coccyx-Protection-System)

Terlica CPS bazuje na znanym rozwiązaniu z terlicy X-Tree, gdzie w jej strukturze umieszczone zostały dwie specjalne membrany o owalnym kształcie mające na celu amortyzację wstrząsów oraz zapewnienie bliższego kontaktu z koniem. W terlicy CPS zastosowano trzy membrany o geometrycznym kształcie, ułożone tak aby jeszcze lepiej rozprowadzać drgania i ciężar siedzącego jeźdźca. Zmienna gęstość membran pozwala na optymalne rozpraszanie drgań i wstrząsów w czasie jazdy, a samo rozmieszczenie membran wpływa na ochronę kości ogonowej, miednicy oraz pleców przed negatywnymi skutkami naprężeń. Cechy te sprawiają, że terlica CPS jest niezwykle komfortowa i usadza jeźdźca bliżej konia. W związku z taką budową terlicy, zwiększeniu uległo siedzisko w tylnej części. Jest ono średnio (w zależności od modelu) o 30% większe od siodeł zbudowanych na pozostałych rodzajach terlic. Terlica ma rozmieszczone trzy punkty nacisku o kilka milimetrów do tyłu siodła, dzięki czemu jeździec jest usadzany bardziej z przodu siedziska, nie blokując przy tym ruchu łopatek konia. Dzieje się tak za sprawą odpowiedniego wyprofilowania terlicy, która jest rozszerzona w przedniej części. Konstrukcja terlicy jest widoczna przez okienko wykonane z pleksi, które umiejscowione zostało pod spodem siedziska. Panele siodła z racji obszerniejszego siedziska, przylegają do grzbietu większą powierzchnią przez co wydajniej rozprowadzają ciężar jeźdźca na grzbiecie konia.Wkrótce w sprzedaży pojawią się trzy nowe modele siodeł zbudowanych na terlicy CPS.

Model Vanita – Siodło ujeżdżeniowe, które powstało przy współpracy włoskiego projektanta Matteo Cibic. Charakteryzuje się niezwykle ciekawymi przetłoczeniami na skrzydełkach siodła oraz falbankami umiejscowionymi z boku pod siedziskiem. Model będzie dostępny w 2 kolorach (czarnym i tobacco) i 3 rozmiarach siedziska (16,5, 17,5, 18,5), które zapewniają bardzo głęboki dosiad. Bloki siodła zostały anatomicznie wyprofilowane.

 

Model Philosophy – Siodło ujeżdżeniowe, charakteryzujące się nowoczesnym wzornictwem, podkreślonym przez wytłoczenia na poduszkach kolanowych oraz przeszycia w tylnej części tybinki. Innowacyjne bloki siodła są mocowane na rzepy i zostały wyprofilowane w zgodzie z anatomią konia. Tylny łęk oraz kanał siodła pokryto skórą damaszkową. Siodło będzie dostępne w kolorze czarnym i tabakowym w rozmiarach siedzisk – 16,5″, 17,5″, 18,5″. Siedzisko oferuje głęboki dosiad. Dostępne w wykończeniu ze skóry cielęcej oraz skóry LUX.
Model Talento – Jest siodłem ujeżdżeniowym, które powstało przy współpracy włoskiego projektanta Matteo Cibic-a. Charakteryzuje się unikalnym wzornictwem. Na poduszkach kolanowych, blokach przednich oraz tylnej stronie siedziska zastosowano efektowne wytłoczenia. Lamówka po bokach siedziska została przyozdobiona paskami skóry, tworzącymi ozdobę na wzór eleganckiej falbany. Siodło posiada nowoczesne bloki wyprofilowane anatomicznie, które są również dostępne w wersji doczepianej na rzepy. Model ten będzie dostępny w rozmiarach 16,5″, 17,5″ oraz 18,5″. Charakteryzuje się bardzo głębokim siedziskiem. Dostępne w skórze cielęcej oraz skórze LUX.