Czyszczenie i pielęgnacja produktów skórzanych Prestige Italy

Czyszczenie i pielęgnacja produktów skórzanych Prestige Italy

Skóra jest produktem pochodzenia naturalnego, dlatego też każdy jej rodzaj wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Odpowiednia i regularna pielęgnacja skóry jest podstawową czynnością pozwalającą na zachowanie jej naturalnych właściwości oraz wymaganej trwałości. Nieprawidłowo pielęgnowana skóra może szybko stracić swój naturalny wygląd i właściwości. Duża część przypadków uszkodzeń skóry, jest konsekwencją jej nieprawidłowej pielęgnacji i w większości zmiany w strukturze skóry są nieodwracalne dlatego też tak ważną kwestią jest nabycie umiejętności odpowiedniej pielęgnacji tego materiału.

Rodzaje skór stosowane do produkcji siodeł Prestige Italy.

 • Skóra bydlęca – charakteryzuje się dużą wytrzymałością
 • Skóra cielęca – jest skórą miękką zapewniającą dobrą przyczepność.
 • Skóra LUX – mieszanka skór łącząca wytrzymałość z delikatnością. Skóra barwiona metodami naturalnymi.
 • Skóra Super – łączy cechy skóry bydlęcej i cielęcej. Charakteryzuje się wyrazistą fakturą. Skóra barwiona naturalnymi metodami.

Siodła Prestige Italy i inne akcesoria wykonane zostały z najwyższej jakości skór, na które w przypadku siodeł udzielana jest dwuletnia gwarancja. W celu zachowania przez długi czas naturalnego wyglądu siodło i osprzęt skórzany należy regularnie czyścić preparatami Prestige Italy.

Prestige Italy w ofercie posiada komplet produktów dedykowanych do czyszczenia, pielęgnacji oraz konserwacji produktów skórzanych.

 • Leather Cleaner – preparat przeznaczony do czyszczenia wyrobów skórzanych. Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych poprzez Jej dokładne oczyszczenie z zabrudzeń.
 • Leather Conditioner – odżywka do skóry naturalnej. Odżywia skórę i niweluje mikrouszkodzenia.
 • Prestige Balsam – balsam nawilżający i regenerujący do skóry stosowanej w produktach Prestige Italy. Sprawia, że skóra staje się miękka i elastyczna, zachowując jej naturalną charakterystykę.
 • Prestige Olej – olej nawilżający głęboko wnikający w skórę. Działanie oleju tak jak w przypadku Prestige Balsam wpływa na elastyczność i zapewnienie jej naturalnego i zdrowego wyglądu jednakże jest to produkt głęboko wnikający w skórę przez co doskonale nadaje się do intensywnego odżywienia skóry.

Czyszczenie i konserwacja siodła

Czyszczenie siodła należy rozpocząć od dokładnego przetarcia wszystkich powierzchni siodła wilgotną szmatką. W celu zwiększenia dostępności czyszczonych powierzchni należy ściągnąć puśliska co umożliwi dokładne czyszczenie okolic zamków siodła. Czyszczenie wilgotną szmatką usuwa powierzchowne zabrudzenia w postaci ziarenek piasku lub innych ostrych drobin, mogących porysować skórę w trakcie czyszczenia. Przetarte wstępnie siodło, należy następnie wyczyścić za pomocą preparatu Prestige Cleaner, który dokładnie czyści skórę z mniejszych i lepiej przylegających zabrudzeń. Preparat w niewielkiej ilości należy nanieść na zwilżoną szmatkę i dokładnie kolistymi ruchami wmasowywać delikatnie w czyszczoną skórę siodła. Następnie skórę siodła wysuszyć czystą szmatką. Można zastosować również Leather Conditioner nakładany w taki sam sposób jak Cleaner Prestige. Tak oczyszczone siodło jest gotowe do nałożenia preparatu nawilżającego i zabezpieczającego skórę. Prestige Italy przygotował dwa rodzaje preparatów nawilżających. Balsam oraz olej Prestige. Produkty te mają takie samo działanie jednakże olej głębiej wchłania się w skórę. W zestawie znajduje się gąbka do nakładania preparatu. Niewielką ilość balsamu lub oleju nanieść na gąbkę i dokładnie wmasować kolistymi ruchami w skórę siodła. Balsam oraz olej Prestige znakomicie odżywiają skórę, zachowują jej naturalny wygląd i kolor, jak również nadają jej pożądanej elastyczności pozostawiając przy tym przyjemny zapach. Czyszczenie siodła oraz jego pielęgnacja powinna być zawsze robiona wtedy kiedy istnieje taka potrzeba. Należy unikać zbyt obfitego nakładania produktów pielęgnujących i nie dopuszczać skóry siodła do zbytniego natłuszczenia, ponieważ może to skutkować deformacjami oraz przebarwieniami skóry. Zalecana jest szczególna ostrożność w przypadku stosowania preparatów na skórach jasnych. Zalecane jest sprawdzenie działania na niewidocznej powierzchni siodła przed przystąpieniem do zabiegów pielęgnacyjnych całego produktu. Przystuły powinny być nawilżane mniejszą ilością balsamu lub oleju, ponieważ jest to element, który podlega zwiększonym naprężeniom w związku z czym zbyt mocne nawilżenie może doprowadzić do rozciągnięcia pasków bądź oczek mocujących.

Prezentujemy film przedstawiający proces czyszczenia oraz pielęgnacji siodeł Prestige Italy.

Ze względu na większą wchłanialność oleju w skórę należy zachować szczególną uwagę podczas jego dozowania.

Powyższymi produktami należy również czyścić pozostałe elementy wyposażenia jeździeckiego Prestige Italy.

 • Ogłowia – są produkowane zazwyczaj ze skóry bydlęcej lub cielęcej. Obydwa rodzaje skóry wymagają pielęgnacji z inną częstotliwością. Delikatną skórę cielęcą należy pielęgnować częściej niż ogłowia zrobione ze skóry bydlęcej.
 • Puśliska – należy zachować ostrożność co do ilości i częstotliwości ich czyszczenia ponieważ zbyt obfite używanie preparatów nawilżających może powodować ich szybsze zużycie.
 • Popręgi – powinien być czyszczony częściej niż siodło. Należy go przetrzeć wilgotną ściereczką, a następnie wmasowując niewielką ilość balsamu.

Prezentujemy film obrazujący proces czyszczenia oraz pielęgnacji siodeł Prestige Italy:

Łączne stosowanie produktów myjących i zabezpieczających zapewnia bezpieczeństwo skóry siodła oraz pozostałego wyposażenia jeździeckiego przed wpływem słońca oraz wilgoci. Obydwa te czynniki są odpowiedzialne za odbarwienia oraz przed wczesne zużycie wyrobów skórzanych. Utrzymywanie osprzętu jeździeckiego w dobrej kondycji ma nie tylko zalety estetyczne, wpływa także na komfort jazdy dla jeźdźca i konia co przekłada się na ogólne bezpieczeństwo.

Regularne stosowanie preparatów czyszczących i zabezpieczających skórę firmy Prestige Italy  sprawi, że siodło oraz akcesoria jeździeckie pozostaną w nienagannej kondycji przez długi okres użytkowania.